Betonový plot je jistota

08.03.2024

Člověku by měla být dopřána jak společnost, tak i samota. Protože to obojí je potřeba, abychom my lidé mohli normálně a spokojeně žít. Někdy prostě toužíme po společnosti jiných lidí, zatímco jindy je nechceme třeba vůbec vidět, a v zájmu naší duševní rovnováhy je tedy mít možnost jak se do společnosti zapojit, tak se z ní i vyčlenit. Ale je smutnou skutečností, že to ti ostatní nemíní vždy akceptovat. A tak chce někdy člověk zapadnout do společnosti, která ho nechce přijmout, a jindy chce tento být pro změnu sám, jenže mu ostatní jeho samotu ne a ne dopřát.

O tom, jak se dostat do společnosti, se tu nyní zmiňovat nebudu. To je individuální u každého člověka. Ale o tom, jak se od ostatních izolovat, se tu něco napsat dá. Protože na to existují i způsoby, které určitě fungují. A jedním z nich je třeba i stavba plotu.

Když si někdo postaví kolem svého domu s pozemkem nějaký prostý plot, dá tím najevo, že u sebe neuvítá rád jen tak někoho. Říká tím okolí, že chce být v onom prostoru jen sám či se zvanými hosty, a pokud neotevře bránu dokořán, měli by ho ostatní požádat o povolení vstoupit. A když to ani pak okolí neakceptuje a někdo ho tam obtěžuje? Pak je na místě uvažovat o plotu betonovém. Protože to už je nepřehlédnutelná překážka, která brání ve vstupu. Nebo třeba i v odchodu, to podle toho, na které straně plotu se někdo nachází.

Kdo si kolem své nemovitosti postaví plot z betonu, má prostě jistotu, že takovou hranici jen tak někdo nepřekročí. A protože se dnes vyrábějí už i krásné ploty, nemusí se nikdo bát, že by byl uvězněný za šedou nevzhlednou zdí. I ploty z betonu v kombinaci s jinými materiály se mohou líbit a je z nich dost na výběr, takže může mít každý to, co mu nejlépe vyhovuje.

A tak může mít každý svůj klid. A také bezpečí. A to je jedině dobře, protože my lidé obojí potřebujeme.