Brány a branky jsou velice variabilní

07.06.2024

Nezbytnou součástí každého plotu je bezesporu brána. Ta může mít celou řadu dalších funkcí, s ohledem na umístění (ochrana majetku, protihluková bariéra, estetický doplněk). Nezbytností je také například v garáži. Velkou výhodou moderních bran je jejich variabilita a tím pádem možnost vybrat si přesně tu pravou na míru konkrétní představě i prostorovým možnostem.

  • Jednou z velice využívaných typů jsou posuvné samonosné brány, které mohou být kované

- s plastovou výplní

- s dřevěnou výplní

- s výplní TAHOKOV v různých stupních zrnitosti

- ve formě rámu bez výplně

Ve většině případech se všechny uvedené varianty dodávají v zinkové úpravě. Nemusí to ale být podmínkou. Zinkování je proces, při kterém se kovový povrch pokryje tenkou vrstvou zinku a vytvoří se tak ochranný film proti nepříznivým vlivům počasí, agresivním chemickým látkám a korozi. Oblíbenost zinkování má dlouhou tradici, a navíc je pozinkování finančně nenáročné.

Dvoukřídlé brány

Další možností, jak efektivně zajistit svůj majetek před nežádoucími živly, jsou dvoukřídlé brány. Montáž dvoukřídlých bran je vhodná především tam, kde není nutné brát ohledy na prostor.

o Dvoukřídlé brány mohou být vyrobené z různých druhů materiálů.

o Nebo je také možná kombinace.

- Vkusně vypadají například kovové rámy dvoukřídlých bran, které jsou vyplněné dřevěnými nebo plastovými výplněmi.

Prakticky podobné možnosti přinášejí vstupní branky. Ideální je, pokud je vjezdová brána a vstupní branka vyrobena ve stejném či podobném stylu a oba tyto prvky jsou také barevně sladěny. Nemusí tím být řečeno, že je třeba zvolit naprosto stejný odstín. Pokud máte rádi originalitu, pak můžete vybrat kupříkladu bránu ve tmavě hnědé barvě a branku nechat natřít v odstínu světle hnědé. Možností je nepřeberně. A to nejen v barevných a odstínových variabilitách.