Jak se držet lidi od těla?

02.02.2024

Máte rádi lidskou společnost? Jste rádi ve víru života, v samotném středu dění? Možná ano, možná také ne. Ale jedno si tu troufnu tvrdit. A to skutečnost, že se ostatních lidí nestraní jenom ti, kteří vyhledávají spíše samotu a interakce s ostatními je obtěžuje. Svůj klid chtějí mít někdy i ti nejspolečenštější lidé.

Každý se chce prostě někdy uchýlit do soukromí a být sám nebo jen se svými opravdu nejbližšími. Není na tom vůbec nic divného. A když by někdo byl rád sám, ale lidé v jeho okolí mu to z jakéhokoliv důvodu nechtějí dopřát? Pak se musí takový člověk o své soukromí postarat sám. Musí udělat něco, díky čemu mu dají ostatní (třeba i proti jejich vůli) pokoj.

A jak se to dá stoprocentně zvládnout? Třeba i jenom tak, že si člověk kolem svého bydliště postaví skutečně pořádný plot. I kdyby pak ostatní touhu takového člověka po soukromí nechtěli akceptovat, prostě musí. Za pořádný plot se člověku jen tak někdo nezvaný nedostane.

Když tedy někdo bydlí za dokonalým betonovým plotem, má jistotu, že nebude obtěžován. A pokud si vybere dost hezký plot, má navíc i hezký výhled na tento. A věřte mi, že i betonové ploty mohou vypadat krásně.

Majitel domu a pozemku se tedy může rozhodnout, že si kolem sebe takovou bariéru chránící ho před nezvanými hosty pořídí. A když se za ní zavře, dají mu ostatní pokoj. Nebo mu musí dát pokoj. Protože koho k sobě takový člověk nepozve, ten nemá za jeho plotem co pohledávat.

A soukromí není tím jediným, co lze od takových betonových plotů očekávat. Tyto současně nabízejí i ochranu majetku, který se za nimi nachází. Zatímco by se k volně dostupným nemovitostem mohli lehce dostat i lidé s nekalými úmysly, přes takový plot se proniká jen velice obtížně. A to, co je za ním, je tedy nedostupnější i pro zloděje, i pro vandaly.

A co z toho vyplývá? To je jasné. Přece to, že jsou betonové ploty skvělá volba.