Jak si oplotit pozemek?

23.11.2021

Ten, kdo si pořídí určitý pozemek, nejednou automaticky zatouží po jeho ohrazení. Zkrátka chce dát okolnímu světu najevo, že mu to tu patří. 


Na tom, že se kolem soukromých pozemků libovolného typu stále častěji vyskytují ploty, není vůbec nic divného. Lidé mají v podobě takových pozemků určitý majetek, který chtějí využívat podle svého, nejednou se na takových kusech půdy nacházejí i různé objekty nebo je tu umístěn jiný majetek, který je záhodno chránit před nepovolanými lidmi, a tak se zkrátka ohrazuje ostošest.

Kolem některých pozemků sice i dnes ploty scházejí, protože na nich přítomnost cizích lidí nevadí nebo se nepředpokládá, že by tu ti, kdo by sem zavítali, mohli, jakkoliv obtěžovat, ale spíše narazíme na nějaká ta oplocení. Narazíme na ně někdy v přeneseném a někdy i nepřeneseném smyslu slova. A málokdy najdeme široko daleko jenom jeden a tentýž typ plotu.

Oplocení bývají různá. Dnes už je tu na výběr z mnoha možností, každý si může vybrat materiál nebo materiály podle svých představ, podle svého vkusu a účelu, k němuž má podobné oplocení sloužit. A lze je používat jak samostatně, tak třeba i v nejrozmanitějších kombinacích. Protože to všechno lehce seženeme, aniž bychom museli doufat, že náhodou někde na něco kápneme nebo že snad dokonce seženeme bony na něco dovozového z Tuzexu.

A tak si lidé staví ploty, jež jim vyhovují. A nejednou na nich přinejmenším zčásti využívají i beton. Protože i ten se dá v budování plotů úspěšně využívat. A to ať už jde o monolité kusy betonu nebo pouze o díly kombinované s nějakým jiným materiálem.

I z betonu si lze vybírat, v nabídce tu není jenom něco, co připomíná panelovou stěnu. I esteticky hodnotné díly oplocení mohou být vyrobené právě z tohoto materiálu.

A je pochopitelné, že se tu nemusí jednat jenom o ploty, že se dá něco betonového spojit třeba i s brankami a branami, jež jsou u plotů pochopitelně rovněž důležité. Protože už dávno není pravidlem, že dobrá hospodyňka i pro pírko přes plot skočí. A kdo by neměl branku, musel by tu skákat dnes a denně hodně do výše. Vždy, když by chtěl před takový plot nebo naopak za něj.