K image vaší nemovitosti přispívá i oplocení

15.05.2024

Při pohybu v exteriéru, například v městských či obecních ulicích, nás na první pohled nejvíce zaujmou zejména stavby domů a spolu s nimi i oplocení pozemků. Plot nebo zídka je vždy nejbližším kontaktním bodem mezi námi a okolím, a tehdy se také svým vnitřním pocitem a intuicí rozhodujeme o tom, zda se nám tamní řešení oplocení líbí, či nikoliv. Z některých staveb vysloveně "čiší" luxus a vysoká finanční investice, ale ne vždy to znamená, že je toto prostředí atraktivní. I drahé nemovitosti a pozemky lze navrhnout tak, že se vám zkrátka nebudou líbit, a naopak i docela levné a "jednoduché" objekty mohou vytvářet dojem, že se tu cítíte skvěle.

Jednou z cest, jak si vylepšit image vlastního pozemku s rodinným domem či rekreační nemovitostí, je betonový plot. Jsou to stavebnicové systémy, montují se bez malty a lepidel a jejich pozitivní vlastností je v první řadě barevný a plastický dekor. Ačkoli se jedná o betonový odlitek, na první pohled vás zbavuje dojmu, že jde o něco škaredého a nevzhledného.

Využijte optického klamu k vyšší atraktivitě

Pokládat jednotlivé panely na sebe mezi sloupky můžete dvěma způsoby. Buď si zvolíte pouze jednu barvu a budete se snažit vytvořit dojem celistvosti, anebo budete mezi sebou kombinovat barvy dvě. U jednobarevného plotu se ale častokrát neubráníte dojmu, že ačkoli jsou spáry mezi panely velmi tenké, lidský zrak nelze oklamat, spáry tu budou přece jen patrné a bude tím ona celistvost narušována.

Nabízí se tu využít optického klamu, který poskytují šachovnice. Využívá se toho například u pokládky dlažby, kde se střídá tmavě hnědá a krémová barva dlaždic a celkový koncept vytváří někdy až luxusní dojem. Tímto způsobem byste mohli pokládat i vy jednotlivé panely mezi sloupky tak, aby připomínaly šachovnici, bude to řešení jednoduché, ale stylové, elegantní a rozhodně zajímavé.