Kam se betonové ploty hodí

22.12.2021

Jednou z předností technologie betonových prefabrikovaných plotů je jejich univerzalita. Uspějete s nimi u celé řady obytných i nebytových prostor. 


Betonových plotů z odlévaných prefabrikátů se dnes objevuje celá řada v městech, obcích i v průmyslových oblastech a některé z těchto staveb jsou zdokumentovány na Internetu. Máte-li zájem přesvědčit se o tom (alespoň na fotografiích či videu), jak takové řešení vypadá, a kam se vlastně může hodit, postačí zadat do vyhledávačů klíčová slova a v mžiku vám vyhodnotí desítky či stovky různých řešení.

Samozřejmě je ideální pozorovat výsledky snažení na vlastní oči, ovšem díky Internetu máme zas větší přehled o pestrém rozsahu možností, které toto řešení skýtá:

Rodinné domy a vilky - jedno z nejčastějších využití betonového oplocení. Jeho výhodou je možnost nastavit takřka libovolnou výšku (s omezením výšky 2,5 metru), díky tomu, že část prvního panelu lze zapravit pod úroveň země. Tím pádem můžete mít nižší plůtek v průčelí domu nebo mezi sousedy, s nimiž udržujete přátelský vztah a chcete mít pěkný výhled, anebo naopak oddělíte vysokou zdí prostor nevzhledný, kde chcete mít dokonalé soukromí.

Zahradnictví, rodinné farmy, sady a další menší zemědělské plochy - zahradníci a pěstitelé ovoce, zeleniny, okrasných dřevin a květin častokrát čelí nepřízni počasí a povětrnostním vlivům, které jim mohou poškodit úrodu. Jde zejména o silnější vítr, větrné poryvy a větrem roznášené silné dešťové srážky, anebo prachové částice. Betonová hráz tomuto může efektivně bránit a stejně tak poskytuje soukromí před lidmi, které pohled na zemědělskou úrodu láká ke krádežím.

Sportoviště - existují sportoviště, kde chcete mít rovněž bezpečné zázemí a klid před zvědavci a zároveň chránit prostor před větrem. Mohou to být golfová či minigolfová hřiště, dětská hřiště a pískoviště, tenisové či volejbalové kurty, venkovní posilovny a mnoho dalších.

Sklady a výrobní prostory - bezpečné zázemí vyžadují i některá parkoviště a výrobní či skladové provozy. Tam se betonový plot rovněž dokáže uplatnit.