Kam se hodí betonový plot
Zahrady rodinných domů – nejčastějším řešením výstavby betonových plotů jsou rodinné domy. Tento typ ohraničení pozemku se hodí na venkov i do městských ulic, výšku plotu lze nastavit zcela libovolně v přesné výšce, nejčastěji mezi jedním a dvěma metry, s horní hranicí 250 cm, a to nejen na rovném terénu, ale i ve svahu.
Rekreační chaty – své soukromí oceníte i na rekreační chatě, zvláště tam, kde se za vaším pozemkem pohybuje větší množství osob, například na vyznačené turistické nebo cyklistické stezce. Plot z betonu tu může ohraničit i některé nevzhledné kouty, jako jsou komposty, kůlny, dřevníky nebo výběhy pro hospodářská zvířata.
Parkoviště – parkování vozidel je jedním z problémů moderní doby. Někteří z vás si možná uvědomí, že za posledních padesát let vzrostl počet automobilů na silnicích několikanásobně, a kromě hustšího provozu je největší patálií zejména parkování. V Praze se díky tomu za parkování platí i tam, kde by si to ještě před dvaceti lety nikdo ani nepomyslel, a některá velkokapacitní parkoviště připomínají sklady výrobců automobilů. Jestliže obeženete parkoviště betonovým plotem, získáte tu více soukromí a bude to mít i příznivý vliv na snížení hluku a prašnosti v okolí parkoviště.
Výrobní provozy a sklady – výrobní haly a veškeré další přilehlé prostory byly již za socialismu ohraničovány zdmi, a tehdy šlo zejména o zdivo cihlové, nebo stavěné z tvárnic. Dnes mohou výrobci průmyslového zboží, zemědělci a farmáři obehnat své prostory plotem z betonových desek, zpravidla levnějším, snadno dostupným a postaveným v kratším čase.
Sportoviště – atletické stadiony, venkovní hřiště a další sportovní areály také mohou využít možnosti betonových plotů. Lze je stavět do výšky až dvou a půl metru, což na vnitřní straně oplocení zajišťuje soukromí a chrání prostor před nárazovým větrem, hlukem od silnice a zvýšenou prašností, zejména z automobilového provozu.