Každý ví, co znamená plot

30.11.2021

Co je soukromé, to je prostě soukromé. A do toho nikomu cizímu nic není. A aby se tento fakt zaručil, budují se nejednou na různých místech ploty. 


Máte svůj pozemek? A je vlastně jedno, zda jde o pozemek určený k vašemu životu, oddechu nebo třeba podnikání či jinému účelu? Pokud ano, určitě se shodneme na tom, že vám není jedno, kdo se vám na něm vyskytuje. Někoho si tam sice třeba zvete, ale někoho jiného tam vidíte jen neradi, ba někoho tam třeba i vysloveně nesnesete. A naopak je celá řada situací, kdy se má někdo vyskytovat právě v takovém prostoru a nemá ho co svévolně opouštět.

A jak to zaonačit, aby se přes hranice takového pozemku nepromenovali ti, kdo tam nejsou vítaní a žádoucí? Samozřejmě nejsnáze tak, že si takový pozemek oplotíme. Není to nic nového pod sluncem, tak se to dělá už od nepaměti. Už dávno se oplocují soukromé i podnikové areály, a jak si mnozí z nás vzpomenou, daly se v minulosti skutečně neprodyšně oplocovat i celé státy, především ty náležející k takzvanému táboru míru a socialismu.

Ale zatímco oplocování hranic zemí není záležitostí prostých našinců, i ti nejposlednější prosťáčci si nejednou plot pořizují. Protože svůj pozemek už má dnes kdekdo a mnozí z nás logicky chtějí mít na tomto soukromí.

A tak se stavějí ploty. Každý z nás se může prostě rozhodnout, že si své území něčím obežene, a pak už stačí jenom zvládnout byrokracii, jež s tím obvykle souvisí, a zvolit typ plotu.

A mnozí z nás už se rozhodli a mnozí další ještě rozhodnou pro oplocení z betonu. A není se takovému rozhodnutí vůbec co divit, protože betonový plot, to není jen fádní robustní stěna podobná zdem původních paneláků. I z betonu se dají vyrábět dokonale vypadající ploty, a tyto vlastně nemusí být z betonu celé, mohou být i kombinované s jiným materiálem. To podle toho, co se k danému účelu nejlépe hodí a co se majiteli nejvíc líbí.

A proto si i vy můžete najít mezi ploty z betonu to pravé. A obehnat si tím místa, kde jsou vítaní jenom ti, které si tam sami pozvete.