Kde se nejčastěji setkáte s betonovým oplocením
Betonové ploty dnes krášlí mnoho rodinných domů a rekreačních nemovitostí, nejčastěji se s nimi setkáte na okrajích zahradních pozemků v nízkých výškách do 170 cm, ovšem to není jediné místo, kam se tyto prefabrikované dílce hodí.
Nepříjemní sousedé – některé sousedské vztahy by mohly být námětem pro natáčení dramatického seriálu na pokračování a za socialismu byly dokonce vhodným tématem pro bakalářské televizní příběhy. Mnoha nepříjemnostem dovedou zabránit vyšší betonové stěny, v ideálním případě až dva a půl metru vysoké. Hodí se to například v místech, kde máte posezení pod pergolou nebo zahradní stavby, jako jsou kůlny či dřevníky.
Zástěna pro automobil – mnoho lidí dnes upouští od zbytečně drahých staveb garáží. Vystačí si s dřevěnou zastřešenou konstrukcí, kterou lze z návětrné strany obehnat betonovým plotem. Betonové desky tu chrání vozidlo před nárazy větru a náletem drobného štěrku a prachu.
Zahradní kompost – nechcete být závislí na plastových kompostérech, které jsou příliš křehké a hlavně malé? Pak si vytvořte vlastní zahradní kompost z nízkého betonového soklu na ploše 150 x 350 cm, na jehož důkladně vyživené zemině se dají pěstovat i brambory. Takto ohraničený kompost je možné i zastřešit transparentní plastovou fólií a máte tu dokonalé pařeniště, navíc zajištěné proti šíření zápachu.
Výběh pro hospodářská zvířata – chovatelé drůbeže jistě ocení betonové desky, které lze zapustit pod úroveň země a vytvořit tím zástěnu proti podhrabávání. Betonové desky snesou u velkou mechanickou zátěž a nevyžadují prakticky žádnou údržbu.
Průmyslové stavby a parkoviště – tyto objekty se bez oplocení neobejdou, za socialismu se k tomu výborně hodily betonové panely, které se používaly pro výstavbu panelových domů, anebo se průmyslové areály oplocovaly pletivem, což ale nemělo kýžený efekt. V současné době je betonový plot pro tyto účely naprosto optimálním řešením, protože se staví velmi rychle, je bezúdržbový a jeho životnost se odhaduje na minimálně čtyřicet let.