Máte doma také plot?

11.01.2023

Není nic divného na tom, že kromě lidí, které máme rádi, existují i ti, které zrovna mít nemusíme, případně kterým se dokonce raději vyhýbáme. A zatímco se musíme v každodenním životě s někým setkávat i tehdy, když po tom ani trochu netoužíme, třeba z profesních, úředních nebo jiných důvodů, aspoň doma chceme mít od těch nevítaných pokoj. Tam nechceme vidět ty, proti nimž něco máme, a někdy tam ochotně oželíme i své nejbližší přátele, protože jsou situace, kdy jsme prostě nejraději sami nebo jenom s rodinou.

Jenže kolikrát nám klepe na dveře či u nich zvoní i někdo, kdo k nám chce, ač my po něm netoužíme! Kolikrát se nám někdo na náš pozemek vetře i bez dovolení a znepříjemňuje nám svým pobytem tam život! A ne vždy se někdo takový dá poslat pryč nebo přímo vyhnat. Někdy nás tam prudí a prudí. A co s tím? Trpět? Kdepak.

Když chceme mít své soukromí ve svém domě nebo na svém pozemku, můžeme si ho přece jednoduše oplotit. A když nám potom takový plot prokáže dobrou službu, máme jisté, že k nám nevstoupí někdo, koho nechceme vidět. Plot nás odděluje od okolí, od těch ostatních, a je jenom na nás, koho u sebe uvítáme, koho pustíme dál a koho ne.

Někdy nám k tomu stačí jenom nějaký symbolický plůtek, který neplní takřka žádnou ochrannou funkci. Protože některým lidem stačí takto naznačit, že nejsou-li vpuštěni dál, nemají se tam sami vtírat, a je klid. Ale někdy je třeba i plot, který chrání, a to třeba i docela masivní oplocení. Třeba i betonové, které už dokáže opravdu odolat kdekomu a kdečemu.

A je jenom na nás, abychom si vybrali takový plot, jaký nám k našim účelům nejlépe vyhovuje. A to se pochopitelně dá nejlépe u odborníků, kteří nabízejí široký sortiment betonových, a ne jen betonových plotů. Tady si vybereme snadno to nejlepší, co chceme mít. A jakmile pak takový plot stojí na svém místě, máme pokoj od lidí, o které u sebe nestojíme.