Ploty nejsou vždy jen špatné

11.01.2023

Ne každý z nás lidí je vždy a za všech okolností tvor natolik společenský, že by u sebe uvítal kohokoliv, kdo by se u něj zastavil. Každý z nás má aspoň někdy rád svůj klid, každý z nás je někdy rád, když je doma bez nežádoucích hostů nebo dokonce vyslovených vetřelců. Jenže víte, jak to nejednou v životě chodí, že? Člověk je konečně doma, konečně by si chtěl užít klidu a tepla rodinného krbu, jak se oněm příjemným chvílím říkává, jenže než se naděje, už mu někdo klepe na dveře, případně se mu courá po jeho pozemku. A ještě horší pak vlastně je, když se sem vetře někdo v době nepřítomnosti majitele, protože může jít i o zloděje nebo nějaký jiný nekalý živel.

A tak je jasné, že my lidé sice někdy některé návštěvníky uvítáme s otevřenou náručí a některé k sobě pozveme aspoň proto, že je to potřeba, ale od těch ostatních chceme mít pokoj. Jenže jak to těm ostatním dát najevo? Případně jak to zařídit, abychom mohli kdykoliv sami rozhodnout, zda zrovna máme na někoho náladu a pozveme ho dál, nebo ne?

Pokud máme nějaký svůj objekt s pozemkem, můžeme to vyřešit jednoduše stavbou plotu. Ohraničíme to, co je naše, takovým oplocením, jaké co nejlépe splní to, co od něj očekáváme, a je pokoj.

A jaký plot je pro naše potřeby ten nejvhodnější? To si pochopitelně musíme rozhodnout sami. A aby bylo naše rozhodování správné a abychom si nevybrali něco, co nám pak bude naše okolí hyzdit nebo co neposlouží svému účelu dokonale, měli bychom si vybírat tam, kde nám nabízejí ploty mnoha různých druhů. Třeba ty betonové, s dekorem z různých jiných materiálů, jako jsou dejme tomu dřevo a kámen.

A když si pak ten pravý plot vybereme a necháme si ho postavit, získáme tím svůj životní prostor, kde nebudeme obtěžováni těmi, jež zrovna nechceme vidět. Takový plot ochrání nás i náš majetek, a tím nám prokazuje dokonalou službu.