Proč zvolit betonový plot

03.06.2024

Pokud bychom se zamysleli nad tím, k čemu je dobrý plot, pak přijdeme na několik důvodů. Prvním z nich bude pochopitelně ochrana našeho majetku a vymezení vlastnictví. Dalším důvodem může být zlepšení celkového dojmu. V tomto případě je nutné vybírat takový plot, který se dokonale shodne s okolním prostředím.

  • Prvním parametrem bude zcela jistě výběr materiálu.
  • Současným trendem jsou betonové ploty.

Montáž takového plotu není technicky náročná a dá se vyřešit prakticky za pár dní. Navíc je betonový plot velice odolný a překoná i náročné povětrnostní podmínky. Je prostě téměř nezničitelný. Betonový plot se staví z jednotkových (již hotových) betonových desek o různých velikostech. Betonové desky se vyrábějí vyléváním do forem. Máte tedy jistotu, že budou všechny stejné velikostí i tvarem a výsledek bude dokonalý.

1) V prvním kroku se připraví základy pro nový plot.

2) V další fázi dojde k ukotvení plotových sloupků z betonu.

3) Následně se desky zasouvají mezi ukotvené plotové sloupky do předem určené výšky.

Odborníci doporučují využít takzvanou "extra službu", kterou je spárování. Tento krok desky dokonale ukotví a zabrání profukování plotem.

Další výhody betonového plotu

Jednoduchost montáže a nízké náklady na stavbu plotu nejsou v případě betonového oplocení jedinými výhodami. Beton lze kombinovat s dalšími materiály a tím pádem získáte originální a vkusný venkovní prvek. Velice esteticky působí například kombinace se dřevem. Betonové ploty se většinou staví od minimální výšky 50 cm až do výšky tří metrů.

  • Beton je také prakticky bezúdržbový materiál.

- Jediné, k čemu může dojít, je nežádoucí změna barevnosti.

- Tomu lze zabránit použitím speciálních nátěrů na beton.

- Vytvoří se ochranný film a plot je nejen chráněn, ale také ho můžete bez obav omývat i s použitím vysokotlakého čističe.