Soukromí nade vše

29.05.2024

Všimli jste si, jak se v současné době úzkostlivě dbá na nařízení ohledně zabezpečení soukromí ve smyslu osobních údajů a dalších dat, která identifikují osoby (nejen) na Internetu? Není divu, protože zneužití osobních dat je velice snadné, a to by každému z nás přineslo obrovské problémy. Osobní soukromí lze však zneužít i jinak, a zřejmě vás napadnou i další příměry, které bychom si tu mohli připomenout. Jedním z nich je sledování osob na jejich vlastním pozemku.

Pro někoho malicherná záležitost, co je na tom, když mě bude někdo pozorovat, jak oblečen v montérkách opravuji na zahradě jízdní kolo nebo sklízím ze záhonu mrkev? Vaše kolo a úroda karotky však nejsou tím hlavním důvodem, pro mnoho mužů je mnohem atraktivnější pohled na krásné ženské tělo. Nemusí být zcela nahé, postačí docela obyčejné dvojdílné plavky, ovšem pokud je oblékne atraktivní dívka s překrásnými vnadami svých křivek, může to být důvodem k sexuálnímu obtěžování. A začíná to leckdy docela nevinně – pozorováním dotyčné "oběti" skrze zahradní plot.

Máte-li pozemek obehnaný živým plotem nebo dřevěným plůtkem či dokonce drátěným pletivem, a uprostřed zahrady se v celé své kráse zjevuje modravá hladina zapuštěného bazénu a vedle něj na dece se opalující krasavice, je to námět na fotoreportáž. Pro někoho přímo neodolatelná záležitost, kdy si dotyčný dívku nafotí a nafilmuje, fotky třeba umístí na sociální sítě, a co se bude dít dál, to si možná domyslíte.

Nenechávejte to dojít tak daleko a zajistěte si vlastní soukromí na svém pozemku tak, aby nedávalo příliš mnoho šancí na pozorování polonahých osob. Můžete k tomu využít betonový plot, jeho výška může dosahovat až do 250 cm, a to je již dostatečné, aby nikdo neměl možnost zjistit, co se odehrává za jeho zdmi, aneb jak praví přísloví: "Co oči nevidí, to srdce nebolí".