Soukromí si lze zajistit

16.02.2024

Když chce mít někdo své soukromí, měl by ho mít. Je přece jasné, že si i od lidí musíme někdy odpočinout, že i jejich neustálá přítomnost dokáže lézt pořádně na mozek. A když někdo cítí, že už má lidí opravdu plné zuby, měl by mít možnost zůstat někde třeba jen se svými nejbližšími nebo i docela sám. To není nepochopitelné přání.

Ale naše země je příliš zalidněná. A hledat v ní naprosté soukromí je obvykle složité. To není jako v případě jihoafrického Aardts Cabins, kde se lze ubytovat uprostřed ničeho a mít od lidí, kteří se nevyskytují v mnohakilometrovém okruhu, pokoj prostě proto, že tam nikdo není. A zebry se dají lehce odehnat. A když tedy někdo chce mít soukromí u nás, protože se do oněch dálav nemůže jednoduše odstěhovat nebo by mu tam po čase začali lidé pro změnu chybět? Pak se to dá vyřešit prostě tím, že si kolem svého objektu, ve kterém žijeme, postavíme plot.

Všichni víme, jak takové ploty fungují. V mnoha případech stačí i jenom docela obyčejný a skoro formální plůtek, aby ostatní lidé pochopili, že za ním nemají co dělat, pokud tam nejsou výslovně pozváni. A pokud se takoví cizí lidé nedovtípí, a přesto člověka toužícího doma po klidu a soukromí obtěžují? Pak to chce samozřejmě přitvrdit. A postavit si na hranici svého pozemku plot betonový.

Tento plot totiž odolá kdečemu. Jak nezvaným hostům, tak třeba i zvěři nebo přírodním živlům. A tím je v mnoha případech tou nejdokonalejší volbou. A že se obáváte, že by pro vás nebyl výhled z vašeho domova na nějakou nevzhlednou betonovou stěnu příjemný? Pak vás mohu uklidnit tím, že betonové ploty nejsou totéž, co zdi paneláků. Takové betonové ploty mají i svou vysokou estetickou úroveň, která je činí spolu s jejich dokonalou funkčností tím nejlepším, pro co se mohou lidé rozhodnout.

Kdo má betonový plot, má prostě své soukromí. A značnou míru bezpečí navrch.